Верховна Рада знизить ціни на вживані автомобілі

На четвер, 18 лютого, в порядку денному засідань Верховної Ради України включено розгляд кількох законопроектів, що стосуються ринку старих автомобілів, пише autocentre.ua.
Перший з них, під номерами 3046 і 3046-Д, звучить як «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних товарів».

За проектом, в законодавстві виписується більш зрозуміле тлумачення поняття вживаних товарів (щодо транспортних засобів) і виключення поняття однорідності товарів в Податковому кодексі. Ці поправки дозволять автосалонам і автодилерам легально торгувати б/в автомобілями, сплачуючи податки до державного бюджету (сьогодні вони торгують за спеціальними схемами в обхід норм Податкового кодексу).

Другий законопроект, під номером 3251 — гучний «Проект Закону про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ« Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів». Він передбачає зниження акцизів на ввезення в Україну старих автомобілів до рівня нових до кінця 2017 року.

Правда, цей проект був виписаний на початку 2016 бюджетного року, який вже почався. Крім того, проти його введення виступили не тільки автоімпортери нових автомобілів, але і уряд. Так, Міністерство фінансів України вважає, що даний проект веде до втрат державного бюджету в розмірі близько 1 млрд. гривень на рік. Крім того, Міжнародний валютний фонд дав рекомендації Україні підвищити акцизи на автомобілі, а не знижувати їх. Зате близько ста народних депутатів вважають, що прийняття даного законопроекту зробить автомобілі доступнішими для українських споживачів.

Більше новин


Прокоментуй новину

  • Гостья

    А народ буде вдячний ! Забрати акциз, і так пів Украіни їздить на тимчасовому обліку, і черги через них бєшені на кордоні. А так гуманноїди б самі собою відпали, народ купляв би більше продуктів, будматеріалів, відпочивав і відкривав малий бізнес. А ще депутатам потрібно весь малий бізнес на 3-роки позбавити податків, адже гривня так обисцінилась,, що хто мав товару до прикладу на 100тис грн. то в $ еквіваленті було 12,5 , а стало 3,5 $. Виходить правильно той робив, що все пропив, а не пахав день і ніч…