Суд РФ відмовив кримчанину залишити українські автомобільні номери

0

Житель Севастополя просив суд визнати постанову уряду РФ недійсною, пише society.lb.ua.
Верховний суд Росії визнав законною постанову уряду РФ, що наказує автомобілістам Криму і Севастополя до 1 квітня замінити українські реєстраційні документи та автомобільні номери на російські.

Житель Севастополя, пенсіонер МВС В’ячеслав Муляр звернувся до суду з проханням визнати нечинною постанову уряду РФ від 31 жовтня 2015 року, згідно з якою всі реєстраційні документи на машини, а також номерні знаки, видані до 18 березня 2014 року Україною, необхідно замінити на російські.

Позивач зазначив, що при реєстрації авто на території Росії на нього видаються нові номери російського зразка. Однак в Україні машина не знімається з реєстраційного обліку і залишається в базі даних місцевої поліції. Таким чином, на думку Муляра, транспортний засіб виявляється зареєстрованим відразу в двох державах, що суперечить Міжнародній віденській конвенції про безпеку дорожнього руху.

Позивач також висловив побоювання, що після заміни номерів у нього не буде можливості виїхати на територію материкової України, так як російські номери, видані в Криму, є незаконними. За словами Муляра, якщо він поїде до родичів в Україну на машині з новими російськими номерами, то вона “може бути вилучена поліцейськими”. Він заявив, що йому відомо “як мінімум два таких випадки”.

У свою чергу в російському МВС заявили, що відповідно до міжнародних правил автомобіль може перебувати на території іншої держави без реєстрації не більше шести місяців, тому автовласники, які не перереєстрували транспортні засоби, порушують закон.

Муляр має намір оскаржити рішення суду в апеляційному суді.

Нагадаємо, перереєстрація транспортних засобів в Криму почалася в липні 2014 року і триватиме до 1 квітня 2016- го. Автомобілі з українською реєстрацією не можуть перебувати на півострові більше 90 днів. За перевищення цього терміну власників авто штрафуватимуть або навіть вилучатимуть транспортні засоби.

Сума штрафу становить від 500 до 850 грн (1500-2500 рублів).


Не пропустіть