Які автомобілі визнавали найкращими в різні роки (Відео)

У трьох роликах зібрали всіх переможців престижної премій «Автомобіль року»

Щорічні автомобільні премії бувають як міжнародними, так і національними. Окремо стоять конкурси, організовані автомобільними виданнями. Трійка головних з них – це Motor Trend (США), What Car? (Великобританія) і Wheels (Австралія). Портал BudgetDirect зібрав в трьох роликах всі автомобілі, які в різні роки експерти визнавали «найкращими».

Американський Motor Trend офіційно вважається першим журналом, який почав проводити подібний конкурс – Car Of The Year (COTY). Однак в період з 1949 по 1957 рік видання вручав нагороди не конкретним моделям, а автовиробникам. Так, в 1949 році кращим визнали Cadillac, а першим автомобілем, який отримав звання кращого, став Ford Thunderbird (1958 рік).

Першим гібридним автомобілем, який виграв нагороду Motor Trend, виявився Toyota Prius в 2004 році, а електрокари потрапили в топ видання тільки в 2013 (Tesla Model S). Пізніше, в 2017 році, переможцем премії став Chevy Bolt EV.

Британський What Car? вперше провів свій власний COTY в 1978 році, тоді переможцем став Renault 20 TS. Всього моделі Renault тричі перемагали в конкурсі, а абсолютним лідером за кількістю нагород виявився Volkswagen (шість перемог). По три перемоги здобули Audi і BMW.

Першим електромобілем, який переміг в премії What Car?, виявився Kia e-Niro First Edition (2019 рік), а Ford Puma в 2020 році – першим помірним гібридом.

Що ж стосується австралійського журналу Wheels, то він проводить власну премію з 1963 року. Як і у випадку з What Car?, першим переможцем COTY в Австралії стала модель Renault, а саме Renault 8.

Пізніше місцевий бренд Holden (належить General Motors) перемагав частіше інших – 10 разів. Перший нагороджений гібрид – Honda CRZ (2011 рік), а перший електромобіль – BMW i3 (2014 рік). У 2020 році пальму першості отримав Mercedes-Benz EQC.

Джерело www.budgetdirect.com.au

Не пропустіть