Депутати введуть акцизний збір на вживані авто?

0

Оновлення інформації (19.02): в запланований час, що вже наче стає традицією, якщо згадати “серіал” з скасуванням розмитнення на електромобілі, нардепи не встигли розглянути законопроект №3251. Нагадаємо, що питання з електромобілями тягнулося кілька місяців, і за цей час вдалося тільки зняти з них мито, а ПДВ та акцизний збір все ще чекають свого часу, пише o-doroge.com

Більш того, ініціатори скасування вже наче й передумали, чи потрібно скасовувати ПДВ та акциз з електромобілів. Варіантів два: або запасатися попкорном і сідати зручніше, в очікуванні тимчасової відміни акцизу, або запасатися грошима і купувати/приганяти б /в авто як є, оплачуючи “розмитнення” в повній мірі.

Законопроект №3251 включений в робочий план пленарного засідання 18.02.2016. Ми навіть не сумніваємося, що лише побачивши номер документа, ви знаєте, про що йдеться. Дійсно, існує така законодавча ініціатива про зниження акцизного збору на б/в автомобілі. Тимчасово, до 31 грудня 2017 року, якщо документ буде підтриманий в двох читаннях народними депутатами, акцизний збір на легкові авто з пробігом, який в даний час може дорівнювати або навіть бути більшим за вартість автомобіля за кордоном, буде істотно знижений.

77199

Обмеження за віком вживаного авто, за введеними в Україні нормами Євро-5, залишаться в силі – це значить, що найбільш «старий» рік випуску автомобіля фактично не може бути далі 2010-го.

Робити прогнози щодо того, як пройде голосування, ймовірно, не варто. З одного боку рекомендації експертів МВФ щодо збільшення акцизу і вже прийнятий держбюджет, в який закладені надходження від того ж акцизного збору. З іншого боку – значний список ініціаторів законопроекту


Не пропустіть