Акцизи на вживані автомобілі знижуватися не будуть

0

Законопроект номер 3251, який передбачає зниження акцизного збору при ввезенні вживаних автомобілів до рівня нових, навряд чи буде прийнятий, пише autocentre.ua

Законопроект про зниження акцизного збору на старі автомобілі навряд чи набере необхідну кількість голосів в сесійній залі парламенту. Але навіть якщо він буде прийнятий, проект буде ветований Президентом України. Таку впевненість висловив на «круглому столі» перед церемонією вручення призів рейтингу «Автомобіль року в Україні 2016» генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко.

За його словами, «проти» даного проекту виступає Кабінет Міністрів і Міністерство фінансів України. Останнє вказало в своєму коментарі, що після прийняття цього закону надходження від акцизного податку в український бюджет різко знизяться, а це неприпустимо в нинішній ситуації. Крім того, в рекомендаціях Міжнародного валютного фонду є порада навіть збільшити акцизний податок на автомобілі – в перший рік на 10%, а в другій – ще на 5% від існуючого. Ці рекомендації не є обов’язковими, але від їх виконання залежить отримання кредитів від МВФ для нашої країни. Тому дуже мало сумнівів, що ці рекомендації не будуть виконані.

Генеральний директор ВААІД Олег Назаренко виступає проти підвищення акцизного податку. За його словами, будь-яке підвищення податків завжди приводило до зниження продажів автомобілів в нашій країні. Що тягло за собою і зниження доходів до державного бюджету від збору податків.

Другий законопроект, під номером 3251 – гучний «Проект Закону про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів». Він передбачає зниження акцизів на ввезення в Україну старих автомобілів до рівня нових до кінця 2017 року.


Не пропустіть