Ціни на нафту можуть обвалитися

0

Протягом найближчого десятиліття вартість «чорного золота» може впасти через зростання популярності екологічного транспорту, пише auto.mail.ru.

До такого висновку прийшли аналітики агентства Bloomberg, проаналізувавши ситуацію на ринку.

Як пояснюють експерти, тільки за 2015 рік продажі електрокарів по всьому світу зросли на 60%? і це – незважаючи на рекордно низькі ціни на паливо. У разі, якщо такі темпи зростання скоротяться, то вже до 2023 року попит на нафту може впасти як мінімум на 2 млн барелів, що призведе до нової кризи і зниження вартості «чорного золота».

На користь саме такого розвитку подій говорять і плани автовиробників. Наприклад, Tesla і General Motors планують в найближчі два роки представити електромобілі, ціна яких буде менше $ 30 000, а запас ходу – понад 320 км. Одночасно в розвиток електрокарів мільярди доларів інвестує практично кожна велика компанія на автомобільному ринку – від Ford і Volkswagen до Nissan і BMW. Таким чином, ми можемо стати свідками справжньої технологічної революції, хоча назвати точну дату, коли вона відбудеться, експерти поки не можуть.

Цікаво, що найменше уваги на прогнози розвитку електричного транспорту звертають в країнах та компаніях, що займаються нафтовидобутком. Наприклад, представники ОПЕК досі виходять з уявлень, що частка електромобілів в світових продажах в 2040 році становитимуть не більше 1%, приблизно з таких же даних виходять і в нафтовидобувному гіганті Exxon.


Не пропустіть