Кияни почали самостійно шукати викрадені автомобілі. І знаходять

0

Викрадати авто стали не тільки вночі, але і вдень, з охоронюваних стоянок, з жвавих вулиць. У місті орудують кілька банд. І вчора одну з них вдалося затримати поліції. Викрадачі були затримані у вівторок вночі, 23 лютого, відразу ж після скоєння крадіжки. Як встановили співробітники головного управління Національної поліції в Києві, злочинці встигли викрасти в столиці автомобілі: BMW X5, BMW X6, Lexus, Honda і Acura. Всього на суму $ 300 000

При затриманні у злочинців було вилучено інструменти, призначені для злому сигналізацій і замків автомобілів, засоби зв’язку та інструкції до сигналізацій. Частина автомобілів зловмисники переховували в знімних гаражах. За попередньою інформацією один з викрадачів є колишнім співробітником підрозділу «Кобра» – батальйону патрульної служби особливого призначення, що функціонував при Державтоінспекції МВС України.

Але така удача не завжди посміхається правоохоронцям. Тому багато потерпілих, зрозумівши, що «порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих» намагаються самостійно шукати викрадені автомобілі. Своїми силами, за допомогою друзів і близьких знайомих, які допомагали шукати, вдалося знайти викрадений Honda Accord на Харківському, на вулиці Ревуцького, хоча викрадення був здійснений на Оболоні. Зловмисники поставили його відстоюватися на стоянці.

Як повідомила в Фейсбук власниця викраденого Accord, її алгоритм пошуків увінчався успіхом. Допомогли соцмережі.

Після того, як оформили справу, я зайнялася соцмережами, розвісили оголошення на будинку, вирішили не сидіти на місці. Спочатку об’їздили Оболонь, потім вирішили пробувати лівий берег (знайома знайомого порадила шукати на відшибі десь, на стоянках, у неї в подібному місці знайшли її Рейндж), паралельно інші друзі шукали недалеко від себе в районі Житомирської, Академмістечка … Зрештою знайшли таки на відшибі, відстоювалася. І то, зрозуміли тільки по подряпин на бампері спочатку, так як номери інші стояли, при чому спереду і ззаду різні – взагалі не заморочувалися. Потім звірили він номер, таки наша!

Викликали партрульних по 102, приїхала слідчо-оперативна група з Оболонського районного відділення, які проявили себе з усіх боків професійно. Після того, як вони виконали всі необхідні процедури, виявили, що машина не заводиться – спрацював штатний іммобілайзер. Довелося викликати евакуатор о другій ночі.

Тепер машина стоїть на стоянці Оболонського районного відділення для експертизи, працюють слідчі – знімали відбитки, все як треба.

До сих пір не віриться, що знайшли! Тому що не втрачали надію, тому що є, слава богу, друзі, готові прийти на допомогу, а так само завдяки всім репоста, повідомленнями зі словами підтримки і підказкам від зовсім незнайомих людей, але таких чуйних і добрих! Більше 2 тис репостів! І ще багато повідомлень – підказок, порад! Величезне людське спасибі Вам, ЛЮДИ!!!! – написала щаслива володарка Honda Accord.

Але так щастить, на жаль, не всім. Тому краще перестрахуватися і вивчити сумний досвід, а також знати як запобігти можливій крадіжку.

Як показує статистика, якщо зловмисник не зміг впоратися з охоронною системою автомобіля за п’ятнадцять хвилин, то він свою затію просто кине. Цей факт підтверджують і фахівці. Всі сценарії розтину, а також викрадення транспортного засобу, передбачити, звичайно ж, неможливо, проте 99 відсотків з них відбуваються по вже давно відомим і відпрацьованими схемами. Таким чином, заздалегідь знаючи більшість схем, якими користуються викрадачі, у автомобіліста є всі шанси вберегти свій автомобіль від крадіжки.


Не пропустіть