Гряде нова хвиля обвалу цін на нафту

0

Агентство Bloomberg закликає почати сприймати електромобілі серйозно, так як в найближчі кілька років ця галузь машинобудування може стати причиною нової хвилі падіння цін на нафту. Агентство посилається на плани провідних IT-компаній, в тому числі Apple, які в найближчі роки мають намір налагодити власне виробництво електромобілів. Поява на споживчому ринку таких автомобілів призведе до різкого зростання продажів машин на електричній тязі і відмови від бензинових аналогів, пише euromobile-ukraine.com.ua.

Відомо, що не тільки Apple, але і Google придивляється до майбутньої ніші на ринку. Ford, Volkswagen, Nissan і BMW інвестує мільярди доларів у розвиток власної лінійки електромобілів.

Експерти вважають, що нафтові компанії і країни — виробники нафти, зокрема Росія і члени ОПЕК, недооцінюють потенційні ризики зі зростанням попиту на електромобілі. Обвал світових цін на нафту, як зазначає агентство, теж був досить несподіваним, який виник в результаті надлишку нафти на ринку. Питання лише в тому, як скоро електромобілі зможуть знизити обсяг попиту на нафту хоча б на 2 млн барелів на добу.

Падіння нафтових цін стало довгостроковим трендом: якщо в лютому минулого року ціна бареля Brent перевищувала $60, то 24 лютого поточного року чорне золото торгується на рівні $33 за барель.

Аналітики нагадують, що навіть обвал цін на нафту не позначилася на попиті на електрокари — за підсумками 2015 року попит на електромобілі в світі виріс на 60%. За оцінками агентства, при поточній динаміці зростання попиту на електромобілі ринок зможе знизити попит на нафту на 2 млн барелів на добу вже до 2023 року, а не до 2040-го, як це прогнозують багато нафтові компанії і країни.

Минулого тижня Росія і кілька учасників ОПЕК (Саудівська Аравія, Катар і Венесуела) домовилися заморозити видобуток нафти. Про намір приєднатися до угоди повідомили також Ірак і Кувейт. Іран схвалив дане рішення на наступний день. Мета домовленості — підтримати нафтові котирування, які за півтора року просіли на 70%.


Не пропустіть