Де не варто купувати бензин. Податківці назвали паливних “бодяжників”

0

25 лютого в Державній фіскальної службі (УКРІНФОРМ) пройшла нарада учасників ринку нафтопродуктів України, присвячене питанням виробництва, продажу, якості нафтопродуктів, а також оподаткування галузі, пише oilreview.kiev.ua

За інформацією джерела «Терміналу», обізнаного в ситуації, на нараду запрошені 27 компаній. Серед них найбільші нафтотрейдери: «БНК-Україна», «ОККО», WOG, SOCAR, «Роснефть», Shell, Amic, «БРСМ-Нафта», «КЛО». Також запрошені компанії з державною участю: «Укргазвидобування», НАК «Нафтогаз України», «Укртрансгаз», «Укрнафта», «Уктранснафта» і «Укртатнафта». Варто зазначити, що майже всі представники з перерахованих вище компаній були присутні на заході.

Серед основних ризиків, пов’язаних з діючою системою оподаткування акцизним податком нафтопродуктів, ГФС виділяє наступні:

Визначення бази оподаткування акцизним податком і облік палива в «літрах» при t = 15 ° С при відсутності технічної можливості оперативного контролю щільності палива може послабити контроль над оборотом нафтопродуктів. При щільності бензину від 0,73 до 0,78 кг в одному літрі обсяги в одній тонні можуть змінюватися на 86 л. Відсутні нормативні документи щодо переведення скрапленого газу в різні одиниці вимірювання (з кілограмів у літри), а також досить складні лабораторні дослідження стосовно визначення щільності газу;
Нафтобази не обладнані лічильниками, які можуть чітко вимірювати обсяг палива в літрах. Реєстр витратомірів-лічильників і рівномірних-лічильників рівня палива в резервуарі впроваджується з 1 січня 2017 року;
Реалізація через авто-газозаправні станції скрапленого газу, придбаного за заниженими цінами на спеціалізованих аукціонах для споживання населенням із звільненням від оподаткування акцизним податком (4 тис. Т щомісячно).
Вихід з ситуації, що склалася фіскали бачать у внесенні змін до Податкового кодексу стосовно визначення бази оподаткування акцизним податком нафтопродуктів в «кілограмах».

Також в ГФС відзначили, що функціонування тіньового паливного ринку в Україні завдає істотної шкоди держбюджету. Так, недоотримання акцизного податку від реалізації нафтопродуктів становить: у 2014 році – 2,3 млрд грн, в 2015 році – 1,2 млрд грн.

Також податківці назвали тих, хто схибив з якістю палива.

За їхніми даними, спеціалізованою лабораторією УКРІНФОРМ досліджено 25 проб нафтопродуктів, відібраних Держспоживінспекцією, з яких 6 (24%) не відповідають вимогам якості.

Серед порушників:

підприємства проба регіон відбору
ПАТ «Укрнафта» ДТ М. Київ
ТОВ «Гарант Експрес» А-92 Київська область
ПП «ОККО Нафтопродукт» ДТ Закарпатська область
ТОВ «Пульс 24» А-95А-92 Чернігівська область
ТОВ «Стейт Оіл» ДТ Київська область

Як повідомлялося раніше, в ГФС пообіцяли бюджетам додатково 2 млрд грн. від акцизного податку на паливо.


Не пропустіть