Вчені з’ясували, чому відбуваються ДТП

0

Серед головних причин – розсіяна увага, пише segodnya.ua.

Відволікаючі фактори, такі як використання мобільних телефонів і розмови з пасажирами, названі головними причинами дорожньо-транспортних пригод, повідомляє Business Insider.

Масштабне дослідження, проведене американськими вченими з інституту Вірджинії техніки і транспорту (Virginia Tech Transportation Institute), обійшлося в 70 мільйонів американських доларів і охопило 3 500 добровольців. В їхніх автомобілях були встановлені різноманітні датчики і камери, що дозволяють відстежити поведінку водія.

За три роки досліджень водії проїхали понад 56 мільйонів кілометрів, опинившись в 1500 аваріях, з яких 905 були серйозними. В цілому було зібрано понад два петабайти даних.

Близько 90% всіх ДТП так чи інакше були спровоковані водійських неуважністю. Розмова по телефону підвищувала ризик аварії в 3,6 рази і стала причиною 6,4% аварій. Спілкування з пасажиром, хоч і було відзначено в 14,5% випадків, підвищувало ризик всього в 1,4 рази.

Такі фактори, як вплив емоцій і читання або лист (у тому числі з використанням дисплеїв) хоч і вело до підвищення ризику в 10 разів, все ж зазначалося досить рідко – лише в 0,22 і 0,09 відсотках випадків.

У 36 разів підвищує небезпеку ДТП алкогольна і наркотична інтоксикація, але вона виявилася відповідальною лише за 0,8% аварій.

Також було названо і фактор, що підвищує водійську увагу – таким виявилася наявність в автомобілі дитини, це знижувало ризик ДТП вдвічі.

“Ми були здивовані тим, як часто водії відволікаються. Більше половини часу водії роблять щось інше, а не керують автомобілем, наприклад, возяться з радіо, возяться зі своїми стільниковими телефонами, озираються на щось, не пов’язане з водінням, або спілкуються з пасажирами”, – говорить Том Дінгус, директор дослідного інституту.

Водійські помилки є однією з найбільш поширених причин ДТП.


Не пропустіть