В Україні побудують справжній автобан європейського значення

0

Представники восьми країн та України підписали спільну заяву про намір побудови автошляху Via Carpatiа. Згідно з планами, шлях Via Carpatiа (або його відгалуження) проходитиме через територію Литви, Польщі, України, Угорщини, Болгарії та Туреччини, передає УНН з посиланням на Польське радіо.

Ідея побудови такого автошляху виникла 10 років тому. Спікер польського Сейму Марек Кухцінський заявив, що тепер бажання взяти участь в проекті висловило удвічі більше країн, ніж у 2006 році в Ланьцуті.

Міністр інфраструктури та будівництва Польщі Анджей Адамчик підкреслив, що сьогодні усі країни прагнуть побудувати новий автошлях через Європу.

“Вони декларують всі можливі дії заради того, щоб знайти джерела фінансування цього інвестиційного проекту. Але перш за все, вони визнали, що кошт цього проекту є необхідним, щоб стимулювати економіку кожної з наших держав” — сказав А.Адамчик.

Польський міністр підкреслив, що кошт одного кілометра побудови автошляху не повинен перевищити середнього кошту в ЄС.

Поки що не відомо коли мала б розпочатися побудова окремих відрізків траси. Міністерство не розповідає також і про можливий термін завершення інвестиції.


Не пропустіть