«Богдан» буде збирати в Україні білоруські вантажівки МАЗ

0

Корпорація «Богдан» буде збирати в Україні білоруські вантажівки МАЗ. Про це «Главкому» повідомили в прес-службі компанії. Вантажні автомобілі Мінського автозаводу почнуть випускати на підприємстві корпорації в Черкасах.

Поки передбачається великовузлове складання: збірка шасі, зварювання, фарбування і установка вантажної платформи. «Надалі український автовиробник має намір локалізувати виробництво, залучаючи вітчизняних виробників комплектуючих», – відзначили представники «Богдана».

До збірки білоруських вантажівок можуть залучити підприємства Костянтина Жеваго: Кременчуцький автозавод і білоцерківського виробника шин «Росава». В ролі потенційного партнера розглядається і акумуляторна компанія з Дніпропетровська – «Іста».

Вантажівки, які буде збирати «Богдан», мають подвійне призначення. Тобто вони можуть використовуватися як у військових, так і в цивільних цілях. Мова, перш за все, йде про дві повнопривідні моделі: МАЗ 5316 і МАЗ 6317. Останній в Білорусі використовують в ролі платформи для реактивної системи залпового вогню «Белград».

Надалі «Богдан» планує організувати виробництво ще однієї моделі – сідельного тягача МАЗ 6425. Такі машини вже стоять на озброєнні української армії. Зокрема вони були помічені за перевезенням нових вітчизняних бронетранспортерів БТР-4Е1.

«Обсяги виробництва будуть залежати від потреб ринку», – резюмували в прес-службі «Богдана».

Нагадаємо, корпорація «Богдан» належить Олег Гладковському, який також займає пост першого заступника секретаря РНБО України. Бізнесмен – давній партнер президента Петра Порошенка.

Крім вантажівок МАЗ, корпорація «Богдан» активно освоює виробництво броньованих автомобілів.


Не пропустіть