В Україну масово завозять вживані авто з Криму

1

Після анексії Росією Криму на півострові залишилися сотні тисяч авто української реєстрації. Перереєстровувати їх сенсу немає, так як вони втрачають близько 40% вартості у вартости, і їх переганяють на територію материкової України. Це вже стало масовим “бізнесом”, як пише ubr.ua.

На одному авто перекупки заробляють по $2-5 тис., а з елітних авто ще більше – $10 тис.

Про це заявив глава Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко. У Криму на момент анексії, за даними ДАІ, було зареєстровано близько 500 тис. машин.

– Наскільки мені відомо, перереєстрацію на російські номери пройшло не більше 1 тис. з них. Техпаспорта міняли хіба що для корпоративних машин, ті власники, кому нікуди було діватися. Решта вважали за краще залишити їх на українській реєстрації, — говорить Назаренко.

Але у власників є можливість продати такі машини українським посередникам.

– Існує законодавча колізія — авто української реєстрації, отже, з них не стягується жодних податків, — пояснює Назаренко.

– Бізнес по-кримськи: кримчанин з російською реєстрацією та паспортом приїжджає на кримському авто з українською реєстрацією в Херсон / Миколаїв, продає за дорученням своє авто в українського нотаріуса, отримує валюту і потім купує таке ж авто, отримавши 25-40% прибутку, – розповідає експерт.


Не пропустіть