“Ями є такі глибокі, що можна в них лягти і тебе не буде видно”

0

Жителі міст Новий Буг і селища Казанка Миколаївської області 15-й день блокують трасу Миколаїв — Дніпропетровськ. Вимагають капітально відремонтувати її. Востаннє це робили 33 роки тому. Після цього тільки ямковий ремонт, пише gazeta.ua.

Траса завдовжки 283 км має статус державного значення. Першими її перекрили 25 лютого фермери й активісти з міста Новий Буг. Жителі сусідньої Казанки долучилися наступного дня. Не пропускають вантажівки з інших областей. Руху транспорту місцевих фермерів і легкових авто не перешкоджають.

— Це не дорога, а жах. І так уже давно. Її розбили вантажівки, що везуть із Кривого Рогу та Дніпропетровська товари до Миколаївського порту. Ями є такі глибокі, що можна в них лягти і тебе не буде видно, — каже місцевий активіст 40-річний Олег Кічулов. — Найвигідніший бізнес у місті зараз — шиномонтаж.

“Не доїжджаючи Баштанки, з Нового Бугу треба їхати зі швидкістю 10 кілометрів на годину через ями. Далі до Миколаєва є кілька місць, де — 20 кілометрів на годину”, — пише Олексій Кук у відгуку на сайті “Автостради.інфо”.

2 березня Миколаївська облдержадміністрація заборонила перевозити вантажі понад 20 т. Наступного дня уряд прийняв рішення виділити 50 млн грн на ремонт дороги.

— Цих грошей вистачить на ямковий ремонт траси. А ми вимагаємо капітального. Бо ті ями за півмісяця знову вантажівки повибивають. Будемо блокувати дорогу, доки не розпочнуть ремонт. На Західній Україні активісти добилися свого — три місяці не пускали машини, доки не приїхала техніка, — додає Олег Кічулов.

На ремонт дороги потрібні 4,2 млрд грн, за даними Укравтодору. Роботи розпочнуть не раніш як 2017 року.


Не пропустіть