Відшкодовувати збитки від ДТП будуть винуватці

0

На думку Верховного Суду України, збиток від ДТП винуватець події буде відшкодовувати в повному обсязі. Навіть наявність поліса ОСЦПВ не звільнить від зобов’язань відносно відшкодування збитків, пише carreviewauto.com

У постанові від 20 січня 2016 року з справи № 6-2808цс15 Верховний Суд України заявив, що потерпілий має право на повне відшкодування своїх збитків і це не може бути залишено або обмежено договором.

В результаті є два зобов’язання: делікатне — між потерпілим і винуватцем події, і договірне — між потерпілим і страховою компанією, яка взяла на себе зобов’язання застрахувати відповідальність винуватця події. П’ять років тому ВСУ висловлював подібну позицію, розглядаючи картину судових справ у спорах на грунті договорів страхування та ДТП. Але вона не мала успіху, оскільки суперечила інтересам страхувальника майна. Адже при наявності підстави для стягнення збитків саме зі страхової компанії здійснювати стягнення з винуватця не можна, а це є основою для відмови в позові.

Винуватець ДТП може стягнути компенсацію у страховій компанії за договором ОСЦПВ. Але отримати виплати винуватець має право тільки в тому випадку, якщо потерпіла сторона відмовилася від послуг страховика згідно з договором ОСАГО. Потерпілий спочатку звертається за виплатою до страховика, а потім, якщо не отримає відповіді, до винуватця ДТП. У підсумку, страхувальник з ОСАГО перебуває у непростій ситуації, адже він повинен самостійно відшкодувати всі завдані збитки, а також ще й узгодити суму даного збитку зі страховиком, оскільки сам не зможе отримати компенсацію. А відшкодування без належної згоди страховика буде автоматично розглядатися як відмова в компенсації з ОСЦПВ.

Строки звернення за виплатами обмежені. Якщо судовий розгляд затягнеться на цей термін, то страхувальник просто не встигне відшкодувати збиток і йому буде відмовлено у виплаті. В результаті немає способу, щоб захистити свої інтереси. Практика показує, як суди відмовляють у задоволенні позовних вимог винуватця ДТП до страхової компанії. Інакше кажучи, потерпілий має право отримати виплати як від винуватця, так і від страховика, який підписав договір ОСЦПВ зі страхувальником. Але проблема в тому, що немає реального підґрунтя до захисту страхувальника своїх інтересів.


Не пропустіть