Дорожні відбійники в Україні не відповідають технічним вимогам, – експерт

0

Дорожні відбійники, які мали б рятувати життя водіїв та пасажирів і запобігати страшним наслідкам аварій, не відповідають своєму призначенню. Спеціальні металеві конструкції масово руйнуються під час ДТП та завдають непоправної шкоди автомобілям та людям, пише zik.ua.

Конструкцію дорожнього відбійника використовують на небезпечних відрізках траси. Ці смуги металу у випадку аварії чи слизької дороги мали б рятувати життя водіїв і пасажирів. Але часто буває таке, що саме відбійники завдають непоправної шкоди.

Так, дорожній відбійник неподалік Львова ледь не забрав життя у 38-річного водія. Металева конструкція пройшла через увесь салон автомобіля від лобового і до заднього скла.

Інспектор української служби порятунку Микола Монтіян не раз рятував людей у таких ситуаціях і на власні очі бачив, як металеві смуги розпорювали автомобілі навпіл.

«Дорожні відбійники, на жаль, не відповідають реальним вимогам. Ці конструкції мають поглинати енергію та спрямувати автомобіль в правильному напрямку. Вони мають прийняти на себе удар та максимально поглинати його. Вони не мають розвертати транспортний засіб, а приймати його по дотичній», – зазначив начальник департаменту з питань транспорту та безпеки на автошляхах Головного управління Української служби порятунку Микола Монтіян.

Проте на українських дорогах зовсім інша ситуація. Авта розбиваються вщент, вилітають у кювет та ламаються навпіл. Представники Служби автомобільних доріг, які відповідають за металевих «рятівників», наполягають, що усі конструкції зроблені згідно зі стандартами.

«Є відповідні вимоги по встановленню відбійників. Ви можете поїхати закордон, наприклад, в Польщу, і побачити, що там встановлене таке ж бар’єрне огородження», – прокоментував представник Служби автомобільних доріг у Львівській області Юрій Яблонський.

Натомість в тому, що через ці відбійники калічаться водії та пасажири, в Автодорі вважають, що винні самі люди. Бо, мовляв, не дотримуються правил дорожнього руху.

Проте навіть неозброєним оком можна побачити, що більшість відбійників на українських автошляхах перебувають у незадовільному стані. Тож сподіватися на ці конструкції водіям не варто. Натомість потрібно намагатися завжди дотримуватися правил дорожнього руху та не перевищувати швидкості.


Не пропустіть