Як нас дурять на заправках: реальні ціни

0

Не варто вірити панам, які запевняють, що ціни на проїзд ростуть через дорожнечу бензину. Ніхто з них на собі сорочку не рве і останній шматок хліба у дитини не забирає. Власники пасажирського транспорту лише прикриваються високими цінами на бензин, пише novosti-n.org.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин пояснив, що мають місце бути певні домовленості, за якими трейдери будуть реагувати на ринкові зміни. Ціна, яку ми бачимо на біржі, реалізується на заправках протягом місяця, і якщо базова ціна на нафту буде падати, а курс зміцнюватися, ціна на бензин однозначно буде знижуватися.

В умовах падінь світових цін на нафту, українці дивуються стабільності високих цін на паливо. «Кусючі» ціни поки залишаються на більшості українських АЗС. Відсоток витраченої на паливо зарплати у професійних водіїв досить високий.

«На даний момент відсоток значний, я це помічаю, так як мені доводиться багато їздити по роботі. Він становить приблизно 20-30% від зарплати », – розповідає водій Олександр, який крім своєї звичайної роботи підробляє таксистом. Їздити на власному автомобілі стає невигідно, але таксі, в той же час, вартує взагалі шалені гроші.

Навіть регулярна їзда в маршрутках не рятує від швидкого схуднення гаманця. І якщо на периферії ще можна потрапити на адекватні ціни в маршрутках, то у великих містах (навіть незважаючи на більш високі зарплати) їздити досить накладно. Припустимо, в Києві ціна проїзду в маршрутному таксі складає від 4 до 6 грн. Візьмемо середнє 5, помножимо на 22 робочих дня плюс помножимо все це на 2 (проїзд туди-назад). Простіше кажучи, ми отримуємо мінімум 220 грн в місяць тільки на проїзд. Ця сума здається невеликою, але ж при зарплаті в 2-2,5 тисячі гривень у багатьох людей, комунальні послуги за скаженими цінами, це досить солідна сума.

Прикриваються власники пасажирського транспорту високими цінами на бензин. Мовляв, в країні все дорожчає, а нам теж їсти треба. Хочете – вірте, хочете – ні, а заробляють такі пани зовсім не маленькі гроші, і останню сорочку на собі не рвуть.

Однак, повернемося до наших «баранів», тобто – бензину. Так, 16 січня цього року на сайті Міністерства енергетики з’явилася формула, за якою розраховуються ціни на паливо. На сьогоднішній день вартість пального А-95 становить 19 гривень 67 копійок, А-92 обійдеться водіям у 18 гривень 92 копійки, а машини з дизельним двигуном будуть «їсти» за 16 гривень 2 копійки.


Не пропустіть