Продавці бензину в Україні «мовчки змовилися»

0

В АМКУ вважають, що в Україні між великими мережевими АЗС діє «мовчазний змова», пише auto.mail.ru

Про це заявив голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв в інтерв’ю газеті «Дзеркало Тижня».

За словами Терентьєва, справжнього змови між продавцями палива немає. Однак кожен чітко стежить за діями конкурента, розуміючи, що знижувати ціну ніякого резону немає.

Що відбувається на практиці: заправки встановлюють ціни, умовно літр бензину коштує 100 одиниць. Дійсно уважно стежать за цінами конкурентів, і це нормально. Але коли одна з заправок вирішує знизити ціну з 100 до 95, ціну знижують інші. Потім, коли хтось вирішує зменшити вартість з 95 до 85, всі теж її знижують. Це поведінка, зрештою, демотивує гравців ринку. Вони бачать, що, яку б ціну вони не поставили, всі поставлять таку ж. Навіщо знижувати ціну, якщо ти все одно не будеш відрізнятися ній від конкурента? Це не змова в буквальному сенсі, коли один учасник взяв і зателефонував іншому, але це мовчазна згода. Фактично вони погодилися не конкурувати між собою за ціною.
Сергій Терентьєв
Голова Антимонопольного комітету України

Також Терентьєв зазначив, що сучасний ринок палива в Україні фактично розділився надвоє. З одного боку залишилися продавці якісного, але більш дорогого палива. З іншого – мережі АЗС, де торгують контрафактом, який різко відрізняється за якістю, а коштує на 2,5-3 грн дешевше.

Знову-таки, за твердженнями заправок, споживачі також розділилися на дві групи: орієнтовані на ціну і орієнтовані на якість. І за інформацією представників заправок, які орієнтовані на якість, в діяльності заправок low-cost є порушення, які й визначають таку низьку ціну їх продукції.
Сергій Терентьєв
глава Антимонопольного комітету України


Не пропустіть