Презумпція невинності для водіїв скасована!

0

Згідно з новим законодавством, при оформленні порушення правил дорожнього руху працівник поліції не зобов’язаний складати протокол про порушення, який водій раніше міг оскаржити, пише autocentre.ua.

Таким чином, скасована презумпція невинності власників транспортних засобів, про яку так багато говорили при прийнятті законів про поліцію.

Відомий правозахисник Володимир Караваєв вважає, що з 7 листопада, коли Закон «Про національну поліції» повністю набуде чинності, поліцейські не будуть зобов’язані складати протокол про адмінпорушення. Вони відразу ж будуть виписувати Постанова про адмінпорушення (ст. 258 КпАП). Раніше працівники ДАІ виписували обидва ці документи.

У Постанові, на відміну від Протоколу, не вказуються докази порушення, а водієві ніде написати пояснення в своє виправдання! Раніше ці пояснення могли вплинути як на ступінь покарання (розмір штрафу або попередження), так і вважалися одними з головних доказів при оскарженні в суді.

Якщо ж водій з 7 листопада захоче оскаржити рішення поліцейського в суді, то це йому виявиться невигідно. Адже з 1 вересня судовий збір за своїми розмірами перевищує розмір багатьох штрафів – він становить 0,4 від мінімальної зарплати (1378 * 0,4 = 551,2 грн.). «Таким чином, законодавці нишком скасували презумпцію невинності для водіїв, можливо і самі того не розуміючи, – говорить Володимир Караваєв».


Не пропустіть