Aston Martin DBS Sotheby Special знайшли в курнику

0

Девід Огл (David Ogle) – відомий промисловий дизайнер, який в 1954-му році заснував дизайн-ательє. Що він тільки не розробляв – від радіоприймачів і печей до автомобілів. В кінці 50-х його студія David Ogle Ltd зайнялася дизайном автомобілів, одним з яких був і цей Aston Martin DBS V8. Раніше він коштував надзвичайних грошей і вважався колекційним відразу після передачі в руки клієнта, пише topgir.com.ua.

Власник цього авто довго зберігав свій ексклюзив, але потім помер. З невідомих причин спадкоємці чи то не знали, чи то просто «забили» на раритет. Як результат – він перетворився чи не в курник!

Але ж це не просто машина, а справжній шедевр … Його презентували на Монреальському Автосалоні в січні 1972 року. Модель отримала ім’я «Sotheby Special» і не залишилася без уваги навіть легенди авто-дизайну. Так, під час виставки засновник Italdesign особисто привітав Девіда зі створенням креативного дизайну автомобіля і застосуванням інноваційних рішень на зразок бічного розташування єдиного заднього сидіння і повністю скляного даху.

Незважаючи на футуристичність, Aston Martin DBS Ogle Design Sotheby Special був випущений вкрай маленьким тиражем. Це пояснюється просто. Якщо звичайний DBS коштував майже 8800 фунтів, то його дизайнерська версія – майже 29 тисяч!

Під капотом – 300-сильний мотор об’ємом 5,3 л. Трансмісія – 3-ступінчаста автоматична. А ще, коли цей автомобіль гальмував, стопи спалахували сильніше, в залежності від інтенсивності натискання на педаль гальма. У цьому заслуга десяти ламп. До речі, поворотники теж «просунуті» – чотири жовті лампи з кожного боку давали послідовні сигнали в бік повороту.

До речі, зараз авто виставлено на продаж – за 81 500 євро.


Не пропустіть