ФБР офіційно попереджає автовласників про загрозу хакерських атак

0

7 березня Федеральне бюро розслідувань США заявило про зростання ризику злому електроніки автомобілів, приєднаних до IT-систем. Атаки можуть призводити до відключення двигуна, відмови гальм, перехоплення управління і т.д. Незважаючи на те, що хакерські атаки на авто – вже не новинка, це перша в світі подібна заява від державного органу, пише ain.ua.

«Уразливість може бути в функціях бездротової комунікації через мобільний пристрій – наприклад, через смартфон чи планшет, підключені до автомобіля через USB, Bluetooth або Wi-FI, або ж через сторонній пристрій, підключений через діагностичний порт», – повідомляється в заяві ФБР.

Втім, фахівці оголосили про небезпеку злому автомобілів майже рік тому, а журнал Wired навіть провів розслідування, в ході якого двоє дослідників зламали Jeep Cherokey на відстані. Такого роду атака може призвести до найрізноманітніших наслідків. У випадку Wired хакерам вдалося підключитися до електроніки автомобіля, отримавши управління практично над усіма системами: від радіо до коробки передач.

ФБР пропонує такі основні засоби захисту від злому:

постійно оновлювати ПЗ автомобіля до останньої версії;
не давати доступу до додатків, що подає запит зміни в коді ПЗ автомобіля;
не підключати до автомобіля неперевірені пристрої;
не давати стороннім особам доступу до своїх пристроїв, які підключаються до авто, на кшталт смартфона або планшета.

Спеціаліст зі зломів автомобілів Кріс Валасек (один з тих, хто зламував Jeep для Wired) говорить, що в заяві ФБР немає нічого принципово нового. Однак важливий сам факт того, що ФБР звернуло на це увагу, оскільки ця організація користується високим рівнем довіри у населення. А значить і власники автомобілів стануть набагато обережніше ставиться до можливості злому автомобільного ПЗ.

Крім того, ФБР закликає всіх, кого торкнулася подібна атака, звертатися до них для збору інформації та розслідування. У таких питаннях ФБР співпрацює з виробниками машин і дослідницькими інститутами.

Проблема злому ПЗ автомобілів досягає великих масштабів. Після вищезгаданого злому Jeep компанії Chrysler довелося відкликати більше 1,4 млн автомобілів для усунення вразливості. Разом з цим електронна начинка більшості сучасних автомобілів грає все більшу роль в управлінні авто. Фахівці зі злому кажуть, що їм щодня приходить величезна кількість листів від водіїв, які вважають, що їхні автомобілі були зламані.


Не пропустіть