Стало відомо, чому ціни на бензин не падають

Попри світове падіння цін на нафту, вартість бензину в Україні не знижується, пише radio24.ua.

Це зумовлено низкою внутрішніх факторів, заявили в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі. Оскільки держава не регулює ціни на нафтопродукти, оператори на ринку самі визначають вартість бензину.

У теорії падіння цін на нафту мало би відобразиться і на паливі в Україні, але цьому перешкоджає суттєве знецінення гривні. У міністерстві запевняють, що логістичні і фінансові проблеми в умовах війни, змушують перевізників вкладати ризики в ціну. Ще на ціноутворення впливає те, що економічні агенти зберегли свої очікування щодо девальвації гривні. До чинників, які не дають знизити ціну, відносять податки, зокрема, збільшення акцизного податку.

Більше новин


Прокоментуй новину

  • Укроп

    Це зумовлено низкою внутрішніх факторів, заявили в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі – Ось тільки “шановне” міністерство “скромно” замовчує основний фактор – ненаситну жадібність як власників заправок, так і самих чиновників, які рахують.тільки власні прибутки – перші – і суми від поборів – другі і рахують лохами тих, хто не бере з них приклад і принаймні пробує встановити більш адекватні ціни.