Починаються продажі нової «дешевої» Tesla: труднощі її замовлення для українців

0

31 березня, Елон Маск представить нову модель електрокарів – Tesla 3, яка повинна бути майже вдвічі дешевша за останні машин з модельного ряду: в США зараз найдешевша модель Tesla Model S 70D коштує близько $ 57 000, а нова Tesla обійдеться в $ 35 000. Замовляти автомобіль в онлайні можна буде з 1 квітня, а доставки обіцяють з другої половини 2017 року, пише ain.ua

Незважаючи на плани Tesla поставити в Україну два суперчарджери, зараз у компанії немає в нашій країні власного автосалону. Через це користувачам з України, щоб роздобути нову Tesla, доведеться подолати додаткові труднощі. Відзначимо, що за статистикою в Україні зараз лише 45 машин такої марки.

Експерти спільноти ElectroCars проаналізували ті труднощі, з якими зіткнуться користувачі з України в спробах купити Tesla 3.

Відсутність України в меню замовлення авто. Це – найменша з проблем, вона швидше психологічна. У голландському представництві компанії українцям радять вибирати якусь із сусідніх держав, але адресу вказувати справжню.

Самостійна доставка і розмитнення.
В Україні, як уже говорилося, салонів Tesla немає, так що отримати її можна на заводі в Нідерландах. І самостійно спілкуватися з митницею. При цьому митники можуть вимагати докази європейської сертифікації, довідки про те, що авто не з Російської Федерації. При цьому в самій компанії часто не розуміють, навіщо їм видавати українцям такі довідки.

Подвійне оподаткування. Коли користувач купує нове авто як фізособа, він повинен заплатити в Нідерландах ПДВ в розмірі 21% від суми покупки. Після того, як він виїде з ЄС, виробник повинен буде компенсувати йому голландський ПДВ. Але для цього доведеться особисто повернутися на завод, оскільки підприємства не переводять гроші фізособам. Це додасть до вартості авто ще 7500 євро. А якщо до того часу, як замовлення буде готове, в Україні все ще не скасують ПДВ на електромобілі, вартість машини зросте ще на 20% українського ПДВ.

Оформлення авто на українську юрособу не вимагає сплати ПДВ, але з’являться проблеми з валютним регулюванням. НБУ вимагає від імпортера контракт з мокрою печаткою, а Tesla оформляє контракти тільки в електронній формі, не заморочуючись паперовими документами.

Коштувати нове авто для українських користувачів буде близько 45 000 євро, за оцінками ElectroCars. Ціна підвищиться, оскільки голландський завод продає по 35 000 євро, плюс ПДВ в Україні, доставка, оформлення, послуги посередників, переїзди і перельоти.


Не пропустіть