Знайдено дієвий шлях скорочення аварійності в Україні

1

Незважаючи на початок роботи нацполіціі в Україні, аварій на дорогах не стало менше. Щоб виправити цю ситуацію, народні депутати вирішили створити Нацагентство, яке займеться безпекою дорожнього руху, пише autocentre.ua.

За рівнем аварійності ми так далеко відстали від Європи, як і за рівнем зарплат. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), рівень смертності від дорожніх аварій в Україні становить 12 осіб на 100 тис. населення, що вдвічі перевищує середній показник країн Європейського Союзу. Більше того, смерть в дорожніх аваріях – найпоширеніша причина смерті українців у віці від 15 до 24 років і друга у віці від 5 до 14 років. Чи не менше вражає і той факт, що в нашій країні дуже високий відсоток смертності в ДТП пішоходів – 38%, а в ЄС – всього 18%.

Головна проблема такої ситуації в тому, що в нашій країні ніхто не відповідає за безпеку дорожнього руху. Відповідальних багато – «крайнього» немає. Сьогодні цим намагаються займатися МВС, Нацполіція, МОЗ, Міністерство інфраструктури, обласні та районні адміністрації ін. Однак ніхто не координує їх діяльність – кожен робить, що вважатиє за потрібне. Або нічого не робить. Щоб зрозуміти, як повинна працювати система з поліпшення безпеки дорожнього руху, далеко ходити не треба – в розвинених країнах давно і ефективно діють спеціальні координаційні органи, які мають системний і довгостроковий вплив на цю сферу.

nayden-realnyy-put-sokrascheniya-avariynosti-v-ukraine--1

У зв’язку з цим міжнародні експерти порекомендували створити в Україні окреме державне Агентство, яке буде наділено ключовими повноваженнями в сфері безпеки руху, а з іншого – відповідало за координацію діяльності всіх зацікавлених державних органів.

На виконання цієї рекомендації група нардепів Комітету з питань транспорту розробила і внесла до Верховної Ради законопроект №4275 від 18.03.2016 року, яким пропонується створити Національне агентство з питань організації та безпеки дорожнього руху.

nayden-realnyy-put-sokrascheniya-avariynosti-v-ukraine--2

Основне завдання Нацагенства – збереження життя і здоров’я наших громадян і приведення показників з безпеки на дорогах до європейських. Нацагентство має розробити та впровадити державну політику і стратегію безпеки дорожнього руху в Україні – тобто взяти на себе відповідальність за припинення «війни на дорогах». Для цього Агентство повинне координувати дії міністерств і відомств, органів місцевого самоврядування. Його співробітники будуть аналізувати показники аварійності і давати рекомендації щодо їх зниження, а потім контролювати виконання. Крім того, Агентство повинно займатися просвітницькою і науковою діяльністю, взаємодіяти з громадськими організаціями.

Досвід інших країн показує, що це Агентство не повинно бути величезним бюрократичним апаратом на зразок знайомих міністерств і відомств. У ньому може працювати два десятки людей, але вони матимуть дієві важелі щодо зниження кількості жертв на дорогах України.

Як покращилася ситуація на дорогах в країнах Східної Європи

nayden-realnyy-put-sokrascheniya-avariynosti-v-ukraine


Не пропустіть