Українські дороги заполонили нелегальні автобуси

0

В Україні практично “померло” виробництво автобусів. За даними асоціації “Укравтопром”, якщо ще в минулому році їх щомісяця випускалося до 200 шт., то в січні 2016 року – всього 5, а в лютому з заводських конвеєрів взагалі не зійшов жоден автобус.

Глава “Укравтопрому” Юхим Хазан каже, що російський ринок, на який раніше орієнтувалися наші автобусники, зараз виявився для них фактично закритим.

“У РФ на законодавчому рівні зафіксували вимогу про те, що муніципалітети та перевізники не мають права купувати автобуси іноземного виробництва. В результаті, за підсумками минулого року, ми поставили в Росію всього 33 автобуси. При цьому російські автобуси активно закуповуються українськими перевізниками”, – говорить Хазан.

Втім, представник Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників і керівник “Сумиоблавтотранс” Микола Тертишний стверджує, що легально працюючі компанії зараз не можуть дозволити собі поповнювати автопарки навіть порівняно недорогим українським чи російським транспортом.

“Якщо в 2007 р сумські перевізники закупили біля 300 нових автобусів, то, за підсумками минулого року, тільки 10. Справа в тому, що український ринок заполонили б/в Mercedes з Європи. Вантажні мікроавтобуси, які можна завезти, сплативши порівняно невеликий акцизний збір, потім переобладнують під пасажирські. Такий транспорт “чесні” фірми купувати не можуть, адже він заборонений для регулярних пасажирських перевезень. Але ось нелегали охоче їх купують і в підсумку “підбирають” левову частку пасажирів, залишаючи перевізників ні з чим “, – розповідає Тертишний.

За його словами, особливо гостро ця проблема стоїть в Сумській, Чернігівській, Черкаській та Полтавській обл. “В результаті бюджет втрачає близько 5-6 млрд. на рік”, – підрахував експерт.


Не пропустіть