Найочікуваніше нововведення з «автоцивілки» відкладається

0

Найочікуваніше нововведення з обов’язкового страхуванню автоцивільної відповідальності власників транспортних засобів (ОСАГО) – введення механізму прямого врегулювання страхових випадків в Україні, відкладається.

Наприкінці минулого місяця, 28 березня, 17 українських страхових компаній – членів Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) – підписали угоду про пряме врегулюванні страхових випадків. Бажання брати участь у пілотному проекті впровадження нового механізму висловили основні гравці страхового ринку України: «АХА Страхування», «Арсенал Страхування», «PZU Україна», «ВУСО», «Аска», «Оранта», «ПРОСТО-Страхування», «Уніка »,« Провідна» ,«ІНГО Україна», «Універсальна», «Міжнародна СК», «Кредо», «Аско-Донбас Північний», «Колоннейд Україна» (колишня «QBE Україна»), «Брокбізнес» і СТ «Іллічівське».

Про це повідомляє Хроніка.інфо з посиланням на autocentre.ua.

Попередньо страховики планували запустити цей механізм з 1 квітня, але з’ясувалося, що спочатку необхідно отримати дозвіл Антимонопольного комітету – адже має місце факт узгоджених дій учасників ринку, частка яких перевищує 50%. Хоча страховики очікують позитивну відповідь, адже угода не порушує антимонопольне законодавство. На прийняття цього рішення відведено 30 днів і якщо воно буде позитивним, то нововведення запрацює вже з початку травня 2016 року.

«Підписання угоди про пряме врегулювання – історична подія для українського ринку ОСАЦВ, що свідчить про зрілість ринку і здатність приймати нові виклики для покращення клієнтського сервісу. Пряме врегулювання дозволить клієнтові отримувати виплату в компанії, лояльній до нього і зацікавленій в продовженні співпраці. За нашими прогнозами, терміни врегулювання в новій системі скоротяться мінімум удвічі. Так, якщо в 2015 році, середній термін врегулювання збитку за ОСАГО (від подачі заяви до виплати) становив більше 3-х місяців, то за прямим врегулювання він не буде перевищувати 1,5 місяця », – прогнозує генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

Пілотний проект дозволить обкатати новий механізм, виявити його недоліки і усунути їх для повноцінного впровадження в нашій країні. Для цього навіть підготовлений відповідний законопроект №3670, що передбачає введення в Україні обов’язкового прямого врегулювання з «автоцивілки». Нагадаємо, що механізм прямого врегулювання – такий спосіб виплат, коли в разі ДТП потерпілий отримує відшкодування збитку у страховій компанії, в якій він купував поліс, а не у страховика винуватця ДТП (як це відбувається зараз).


Не пропустіть