Іномарки в Україні подешевшають, а паливо подорожчає

0

Кабмін має внести в Раду законопроект про скасування ввізного мита на б/в автомобілі (зараз воно доходить до 10% від задекларованої вартості автомобіля), крім тих, що ввозяться з РФ, про це вчора заявив прем’єр Арсеній Яценюк, пише eizvestia.com

Це, на його думку, має знизити кінцеву ціну іномарки на 20-25%, оскільки скасування “мита” впливає й на розмір ПДВ. Гендиректор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко скасування підтримує, але уточнює, що тоді треба скасовувати мита на всі іномарки, зокрема на нові.

Також прем’єр готовий заборонити імпорт в Україну нафтопродуктів з РФ (22% ринку 2015 р.), щоб не годувати економіку країни-агресора. Експерти паливного ринку називають заборону неефективною та несвоєчасною, стверджуючи, що вона призведе до зростання цін (передусім на дизпаливо) і мало вдарить по Росії.

“Ми в РФ купуємо тільки ДП якості Євро-3, так що постраждають аграрії та транспортники – їм доведеться переплатити $20-25 на тонні за дизель з Європи”, – говорить заступник директора НТЦ “Психея” Геннадій Рябцев. А за словами директора консалтингової групи “А-95” Сергія Куюна, імпортовані нами з Білорусі, Литви та Польщі нафтопродукти зроблені в основному з російської нафти, тому наші гроші все одно йдуть до РФ: “Якщо ми все одно платимо росіянам за нафту або пальне, то краще вже платити безпосередньо, але менше.

До того ж це підвищує конкуренцію: як тільки два тижні тому в нас з’явилося російське дизпаливо, ціни пішли вниз”. За підрахунками Куюна, відмова від російського палива обійдеться українській економіці в зайві $75-100 млн.


Не пропустіть