В Україні запроваджують європейські правила паркування

0

Верховна Рада розгляне законопроект про те, щоб ввести в Україні європейські правила паркування. За новими правилами, інспектори поліції матимуть право евакуювати транспортні засоби і виписувати штраф без присутності водія або власника авто.

Члени комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності внесли на розгляд Верховної Ради законопроект, що покликаний запровадити в Україні зрозумілу і комфортну систему паркування транспортних засобів. Як стверджують автори законопроекту №3584, за його основу взято перевірені часом рішення, що добре зарекомендували себе, використовувані в країнах Європейського союзу та інших державах, інформує eizvestia.com

Одним з нововведень, запропонованих парламентаріями, є делегування інспекторами паркувального простору права щодо притягнення до відповідальності автовласників, чиї порушення були зафіксовані за допомогою фотозйомки або відеофіксації. При цьому інспектори будуть зобов’язані повідомити порушника про виписаний штраф, залишивши копію постанови на лобовому склі автомобіля. Крім того, новим законопроектом пропонується дозволити інспекторам паркувального простору евакуювати автомобілі порушників.

Щоправда, як і раніше, для евакуації є одна умова. Автомобіль має істотно перешкоджати проїзду іншого транспорту. До випадків, що підпадають під формулювання «істотного перешкоджання», парламентарі пропонують додати ситуації, коли транспортний засіб поставлено: на проїжджій частині у два ряди та більше, на трамвайних коліях, на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, на зупинках громадського транспорту, ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і в місцях, де припаркований автомобіль унеможливлює роз’їзд зустрічного транспорту.

Крім того, до цього переліку включено ситуації, коли припаркований автомобіль затуляє для інших водіїв дорожні знаки та сигнали світлофора.


Не пропустіть