Бензин вирощуватимуть на деревах

0

Міжнародна група вчених відкрила рослинний фермент, який допоможе створити технологію виробництва доступного біопалива.

Стаття про це опублікована в журналі Nature Communications, пише rg.ru.

Знайдений фермент (контролюється геном lycopaoctaene) регулює рівень вироблення вуглеводнів у водоростей Botryococcus braunii. Завдяки йому вони можуть виділяти горючі матеріали, які можна використовувати в різних видах палива.

Ці водорості широко поширені: їх можна знайти у воді на шести континентах. Так чому ж ми до цих пір не отримуємо з них бензин? Справа в тому, що вони виробляють горючі матеріали в дуже невеликих кількостях. Тому так важливо було знайти механізм, який запускає цей процес.

Тепер учені можуть впровадити ген, що контролює вироблення “паливного” ферменту, в інші, більш “продуктивні” рослини. Наприклад, тютюн, або інші водорості.

– Одній клітці Botryococcus потрібно близько тижня, щоб подвоїтися. А інша швидкозростаюча водорість (яка зараз біопалива не виробляє) подвоює число клітин за шість годин, – цитує Popular Science автора статті Тімоті Деваренна.

За його словами, тепер учені спробують перенести необхідну генетичну інформацію в інші організми і змусити їх генерувати паливо. Цілком можливо,що в майбутньому бензин може рости буквально на деревах.

Як повідомлялося, на міжнародному форумі-конференції у Монако українці представили прототип електромобіля Synchronous, який може з’явитись у серійному виробництві.


Не пропустіть