Українці стали частіше купувати вживані іномарки

0

Українці все активніше пересідають на старі іномарки, стверджують в Autoconsulting. У березні була зафіксована порівняно нова для нашого ринку тенденція: продажі імпортних легкових б/в авто практично зрівнялися з обсягами реалізації нових моделей.

Одна з причин, на думку експертів, збільшення поставок б/в легковиків. До недавнього часу до нас завозилися в основному старі комерційні машини з Європи.

Справа в тому, що акцизний збір на вантажні пікапи набагато нижчий, ніж на пасажирські авто. У підсумку “гонщики” поставляли в Україну вантажний транспорт, а потім переобладнували його під пасажирський і продавали, піднімаючи з кожної машини, як мінімум, $ 1 тис. чистого прибутку.

Але в цьому році активізувалися поставки і легковиків, відзначають в Autoconsulting. У березні таких машин було реалізовано майже 1,2 тис., а це 24% від ринку нових авто. За окремими брендами старі моделі потіснили нові ще більш істотно.

Наприклад, по Volkswagen б/в авто в березні було продано близько 160 шт., а це близько 60% від обсягів реалізації нових машин цієї марки. При цьому б/в сегмент зараз розвивається, в основному, за рахунок порівняно нових авто з пробігом. Оскільки в Україні з початку цього року діє стандарт Євро-5, “в’їзними” в нашу країну є моделі починаючи з 2009-2010 р. випуску.

З Renault ситуація ще сумніша для автосалонів. У березні було реалізовано 366 б/в машин цієї марки, що склало вже 72% від продажів нових авто. У Opel поставки старих авто вже втричі випереджають продажі нових.

Дослідники відзначають, що постачальники старих машин активно займаються і такими марками як Audi, Mercedes, Nissan, Smart, Toyota. А в “розробці” у гонщиків BMW, Peugeot, Seat, Skoda. Саме за цими марками найближчим часом варто очікувати збільшення поставок, впевнені експерти.


Не пропустіть