Водіям хочуть збільшити «алкогольні» штрафи

DrunkDrive
0

Верховній Раді України запропоновано на розгляд Проект Закону №4373 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, зареєстрований 5 квітня.

Проектом Закону, як відомо з пояснювальної записки, зокрема, пропонується посилити відповідальність водіїв за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння, або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, – пише «Судово-юридична газета».

Проектом також передбачено істотне збільшення розміру штрафів та строків позбавлення права керування транспортними засобами.

Якщо раніше, як відомо, за водіння в нетверезому стані водіям загрожував штраф в розмірі 3 400 грн., то в цій редакції пропонується збільшити його до 10 200 грн.

Що ж стосується термінів позбавлення права керування транспортними засобами, то вони залишилися практично без змін. В чинній редакції це від одного до двох років, у пропонованій – рік.

У разі повторного порушення до позбавлення права водіння на три роки пропонується додати ще й штраф у розмірі 20 400 грн., Тобто в два рази більше, ніж за перше порушення.

Водієві, який протягом двох років «попадався» на водінні в нетверезому вигляді, буде загрожувати штраф в розмірі 40 800 грн. і позбавлення права водіння на термін до десяти років.


Не пропустіть