В Україні запустили серійне виробництво бензину Євро–4

0

Завдяки проведеній модернізації Шебелинського ВПГКН українська компанія уклала угоду з найбільшим світовим трейдером і стала експортером нафтопродуктів, пише mashyna.com.ua.

ПАТ «Укргазвидобування» завершило ремонт технологічних установок Шебелинського ВПГКН та з 10 квітня 2016 року приступило до виробництва автомобільних бензинів екологічного класу Євро-4.

Оновлена номенклатура продукції Шебелинського ВПГКН включає в себе: бензин А–92 стандарту Євро-4, пальне для дизельних двигунів, високооктановий компонент риформат, нафтовий розчинник нефрас, мазут марки М-100, бутан технічний та бітум покрівельний. В квітні цього року на Шебелинському ВПГКН планується виробити 12-13 тис. т бензину Євро-4, 2,5-3 тис. т риформату та 3-3,5 тис. т бензольної фракції. Після модернізації заводу товариство припиняє реалізацію низькоякісних компонентів для подальшої переробки ДЕПБК (диетанпропанбутанізований конденсат). Наступним етапом стане запуск виробництва дизельного пального екологічного класу Євро-4.

Модернізація виробництва дозволила «Укргазвидобуванню» укласти угоду з одним з найбільших нафтових трейдерів світу – Vitol Group (Euromin SA). Нещодавно відбулась перша поставка трейдеру моторного бензину А-92 за прямим контрактом, без участі посередників. В результаті при продажі моторного бензину та нафтохімічних продуктів виробництва Шебелинського ВПГКН компанія на одній тонні продукції додатково заробляє $200, у порівнянні з дисконтами, встановлюваними до вересня 2015 року.

Vitol Group BV – швейцарсько-нідерландська компанія, яка спеціалізується на торгівлі нафтою і нафтопродуктами. Заснована в 1966 році. Найбільший незалежний нафтотрейдер в світі з оборотом $167 млрд за підсумками 2015 р. Володіє флотом в 200 танкерів, об`єм операцій – понад 300 млн. тон нафти та нафтопродуктів на рік. Чистий прибуток в 2015 р. – $1,6 млрд.


Не пропустіть