АвтоКрАЗ позначив перспективні напрямки для розробки нової техніки

0

Як повідомляє кореспондент AUTO-Consulting, ВАТ “АвтоКрАЗ” оприлюднило стратегію свого розвитку на 2016 рік, з урахуванням ситуації, що склалася. На зборах акціонерів, які відбулися в Кременчуці, підвели підсумки 2015 року. Не дивлячись на зростання виручки, АвтоКрАЗ через постійні валютні коливання і необхідність погашати фінансові зобов’язання попередніх періодів, в минулому році працював зі збитками. Це не дозволило створити резерви для інвестицій в розвиток виробництва і освоєння випуску нових моделей. Однак на 2016 рік “АвтоКрАЗ” має намір знайти кошти і приступити до модернізації виробництва.

У 2016 році КрАЗ запланував випустити 1375 автомобілі. Для порівняння, за 2015 рік випущено 1401 вантажівки. А в 2014-му – 1388 шт. В умовах спаду виробництва, “АвтоКрАЗ” планує сконцентруватися на випуску автомобілів для силових структур і техніки на експорт. На жаль, показники першого кварталу 2016 роки не дають приводів для оптимізму. КрАЗ поки випустив всього 140 вантажівок, що на 47% менше, ніж рік тому. Склалася незрозуміла ситуація із закупівлею техніки КрАЗ для потреб Міноборони України. Замість українських КрАЗів для армії чомусь почали закуповувати білоруські МАЗи. Це сильно вдарило по автозаводу і його фінансовим показникам. У зв’язку з цим, АвтоКрАЗ змушений ще більше посилити економію всіх видів ресурсів для зниження витрат на виробництво техніки. Але і в цих умовах КрАЗ продовжує розробляти нові зразки броньованої техніки, а також веде підготовку до серійного виробництва перспективного сімейства безкапотних автомобілів. Продовжиться і програма впровадження на підприємстві стандарту ISO/TS 16949 та опрацювання експортних контрактів .. Буде розширено і “лінійку” спеціальних броньованих автомобілів Kraz Shrek One, Kraz Fiona, Kraz Hurracan. Для прискореної розробки нових моделей, КрАЗ залучив кращих фахівців України.

Як зазначив генеральний директор “АвтоКрАЗ” Роман Черняк: “Сьогодні ВАТ “АвтоКрАЗ” займається розробкою нових моделей, які раніше не випускалися. Ми не маємо права на помилку, і у нас дуже мало часу на випробування і доведення дослідних зразків. Ринок зараз вимагає оперативного виводу нових продуктів, які відповідають його очікуванням. Нам сьогодні необхідно застосовувати нові матеріали і технології, залучати кращі уми України для створення нової техніки”. КрАЗ намагається виживати, шукати нові ніші і ринки,


Не пропустіть