Nissan Leaf навчили читати думки водія

0

Компанія Nissan навчила електрокар Leaf «читати думки» водія. Спеціальна версія цього автомобіля була побудована на честь п’ятиріччя моделі. Відеоролик, в якому люди можуть «бачити» те, що думає людина за кермом, опублікований на офіційному YouTube-каналі японського виробника, пише motor.ru.

У «Ніссані» встановили в Leaf пристрій, який вимірює частоти хвиль мозкової активності: альфа-хвилі, коли людина розслаблена і сконцентрована, і бета-хвилі, коли людина знаходиться в найбільш активному стані, наприклад, вирішуючи якісь проблеми або розмірковуючи про щось.

Потім 30 молодих людей попросили проїхати на автомобілі по спеціальній трасі. Прилад «зчитував» стан водіїв по їх мозковій активності, проектуючи на землю різні словесні вираження емоцій. Комп’ютер вибирав з 33 різних слів, включаючи «вау», «захоплююче», «стоп».

Nissan Leaf оснащується 109-сильним електромотором і комплектом батарей ємністю 30 кіловат-годин. Запас ходу хетчбека – 250 кілометрів. Виробник стверджує, що Leaf є найпопулярнішим електрокаром в світі.


Не пропустіть