Депутати хочуть легалізувати імпорт авто нижче Євро-5

0

Депутати розгорнули активну законотворчість на тему автомобільного ринку. Так, у Верховній Раді з’явився законопроект №4391 “Щодо ввезення на митну територію України спеціальних транспортних засобів”, яким хочуть дозволити імпорт і легалізацію в Україні різного автотранспорту, минаючи діючі нормативи, пише autoconsulting.com.ua.

У пояснювальній записці депутати акцентують увагу, що імпорт автомобілів спеціального призначення, наприклад, для Держслужби з надзвичайних ситуацій в ролі гуманітарної допомоги з інших країн, з ряду причин зараз заблокований. В першу чергу, через екологічні норми Євро-5, які почали діяти в Україні з 1 січня 2016 року.

Автори законопроекту зазначають, що окремі організації готові передати Україні техніку на безоплатній основі. Йдеться про автомобілі швидкої допомоги, легкові авто спеціального призначення для Міністерства внутрішніх справ, національної поліції, а також техніку, яка може використовуватися Збройними Силами України та Національною Гвардією.

З цією метою депутати пропонують виключити спецавтомобілі з-під дії цілого ряду законів. І вирішити їх імпорт, тимчасове ввезення, а також імпорт як “гуманітарну допомогу”. Виняток становитиме і транспорт громадян, які їдуть в Україну для постійного місця проживання.


Не пропустіть