Заборона ДВЗ відбудеться раніше, ніж ми думали

0

До 2025 року влада Голландії планує повністю заборонити дизельні та бензинові автомобілі, пише auto.mail.ru.

Нагадаємо, в Парижі на всесвітній конференції з клімату COP21, яку проводить ООН, минулої осені несподівано прозвучала гучна заява: Великобританія, Німеччина, Нідерланди і Норвегія, а також кілька американських штатів після 2050 року готові «заборонити використання і продажу автомобілів на викопному паливі».

Однак тепер влада Голландії планує повністю заборонити продажі дизельних і бензинових автомобілів набагато раніше, в 2025 році. Відповідний законопроект, як повідомляє The Guardian, уже підтримала нижня палата голландського парламенту, однак, щоб ініціатива стала чинним законом, необхідно, щоб документ схвалив місцевий сенат.

У Голландії на електромобілі зараз припадає близько 10% продажів нових машин і цей відсоток поступово зростає, а тому місцева влада вважає, що через 9 років велика частина автопарку країни перейде на чисту електрику, або буде використовувати гібридні технології.

Відзначимо, що секрет популярності електромобілів і гібридів на місцевому ринку багато в чому обумовлений «податком на персональний транспортний засіб» (Belasting van Personenauto’s en Motorrijwielen), який обнулений для екологічно чистого транспорту, а для легкових автомобілів і кросоверів становить, в середньому, 12-15 тисяч євро, тому електротранспорт коштує трохи дешевше «звичайних» машин.


Не пропустіть