Біля Ратуші з’явилась безкоштовна заправка для електрокарів

0

Навпроти Ратуші відкрили першу в Чернівцях безкоштовну заправку для електрокарів. Це спільний проект муніципалітету, ГО «Альтернатива Є», Ощадбанку та Tesla Club Ukraine. Затрати на електропостачання взяла на себе міська рада, пише promin.cv.ua.

Пристрій Keba P20 має роз’єм зарядки, який розрахований на моделі Tesla, Renault Zoe, Porsche Panamera, Mercedes, BMW. Завдяки кабельному перехіднику від нього можуть також заряджатися електрокари Nissan Leaf, Chevrolet Volt, Mitsubishi iMiev, Renault Fluence, VW e-Golf. Потужність пристрою – 22 кВт (32 А). Тривалість зарядки електрокара залежить від марки і моделі авто.

За словами одного з ініціаторів встановлення електрозаправки, представника ГО “Альтернатива Є” Віктора Гищука, щоби зарядити, приміром, Tesla потрібно близько семи годин, а Nissan Leaf – чотири.

Під час презентації присутнім продемонстрували, як водії можуть заряджати свої електроавтівки.

– Приблизно півроку заряджав своє авто власноруч в домашніх умовах, – розповідає власник електрокара, чернівчанин Іван Маковей. – Загалом це виходить 3-4 грн. на 100 км. Авто придбав на аукціоні у Штатах, там вже давно поширені електрокари. Підрахував, що на паливі та обслуговуванні можу економити до 7 тисяч доларів на рік.


Не пропустіть