Занижена витрата палива: тепер попалися японці

0

Керівництво Mitsubishi Motors підтвердило факт навмисного спотворення даних про рівень витрати палива

У 2014 році влада США довела, що деякі моделі Hyundai і Kia витрачають більше палива, ніж заявлено в паспортних даних. Після цього проти корейського автовиробника було порушено судове провадження, і в підсумку компанії довелося виплатити 395 мільйонів доларів компенсації.

Тепер в заниженні паспортного витрати палива зізналися японці з Mitsubishi. Про це повідомляє BBC з посиланням на офіційну заяву керівництва компанії. Втім, проблема стосується виключно японського ринку. У Міністерство землі, інфраструктури, транспорту та туризму Японії були спрямовані сфальсифіковані дані за 157 тис. машин, випущених під маркою Mitsubishi, і 468 тисяч мікролітражок, зібраних для марки Nissan.

Вітчизняним прихильникам обох марок назва моделей, які стали героями скандалу, швидше за все, нічого не скаже: це КЕІ-кари Mitsubishi eK Wagon (на фото) і eK Space, а також 4Nissan Dayz і Dayz Roox, продані на території Країни висхідного сонця з червня 2013 по березень 2016 року.

Відомо, що, визначаючи витрату палива, співробітники Mitsubishi, зокрема, перекачували шини, щоб знизити опір коченню і, відповідно, зменшити показники витрати палива. «Це була свідома фальсифікація», – зазначив генеральний директор Mitsubishi Motors Тетсуро Аікава, пообіцявши, що компанія вивчить питання грошової компенсації для автовласників, і зазначивши, що зараз продажі перерахованих моделей зупинені.


Не пропустіть