У Раді “бум”: пропонують скасувати мита майже на всі “легковики”

0

Після резонансних подій в Закарпатті, коли водії авто на іноземній реєстрації перегородили українсько-словацький кордон в Ужгороді, депутати Верховної Ради кинулися вносити законопроекти про вирішення цього питання, пише autonews.autoua.net

Арсеній Яценюк за кілька днів до відходу з поста прем’єр-міністра наказав Мінфіну розробити законопроект про скасування ввізних мит на всі старі автомобілі крім тих, які завозяться з Росії. Затвердити такий проект закону і внести його на розгляд Верховної Ради попередній Кабмін так і не встиг, проте це не завадило депутатам самостійно розробити аналогічний документ.

Новий законопроект № 4382 розглядається окремо від гучного законопроекту №3251 про зниження акцизів на б/в іномарки до рівня акцизів на нові автомобілі, який був прийнятий в першому читанні, а тепер очікує другого читання. І якщо проект закону про акцизи передбачає тимчасове (до кінця 2017 року) зменшення ставок, то в документі 4382 про жодні тимчасові обмеження не йдеться.

Мита, які зараз становлять від 5% до 10%, пропонується обнулити для більшості категорій б/в легковиків без урахування їх віку, типу і обсягу циліндрів силового агрегату. У той же час для автомобілів походженням з країни держави-окупанта (агресора), а також з окупованої території України, мита запропоновано зберегти. Як зазначено в поясненні до законопроекту, втрати бюджету від скасування мит будуть компенсовані за рахунок збільшення обсягів ввезення б/в автомобілів з подальшим збільшенням надходжень від акцизів (які ніхто поки так і не змінив), а також податку на додану вартість.

Не скасовується законопроектом 4382 і дія екологічного стандарту Євро-5 , через який фактично обмежена реєстрація вживаних легковиків, випущених раніше 2009 року (коли Євро-5 запрацював в Європі). Втім, автори документа не забули уточнити в «цілях і завданні прийняття законопроекту», що його впровадження сприятиме підвищенню добробуту громадян України і створить передумови для зменшення податкового навантаження на б/в автомобілі.


Не пропустіть