“Дизельний скандал” завдав Volkswagen найбільших збитків за історію концерну

0

Лідер німецької автомобілебудівної галузі – концерн Volkswagen – зазнав найбільших збитків за всю свою історію внаслідок “дизельного скандалу”. Так, за оприлюдненими у п’ятницю, 22 квітня, даними наглядової ради концерну, 2015 рік автогігант завершив зі збитками загальним обсягом 1,6 мільярда євро. А в 2014 році автоконцерн мав близько 11 мільярдів прибутків, пише obozrevatel.com

Операційний прибуток концерну, до якого, крім материнської компанії VW, входять також зокрема Audi, Seat та Porsche, скоротився з 12,7 мільярда євро в 2014 році до мінус 4,1 мільярда в 2015 році, йдеться у повідомленні наглядової ради концерну. Якби не було спричинених “дизельним скандалом” видатків, то оперативний результат був би дещо вищим, ніж у 2014 році. Разом з ним оборот концерну зріс на 5,4 відсотка до 213 мільярдів євро.

“Дизельний скандал” призвів також до істотного скорочення дивідендів акціонерів Volkswagen. За одну акцію, яка не дає права голосу, концерн на даний момент готовий виплачувати 0,17 євро дивідендів, а ще 2014 року передбачалося 4,86 євро дивідендів. На акції, які дають право голосу, за 2015 рік передбачається 0,11 євро дивідендів, а попереднього року цей показник становив 4,80 євро.

Нагадаємо, у вересні 2015 року спеціалісти американського Агентства з захисту навколишнього середовища (EPA) повідомили, що, за їхніми даними, на автомобілях Volkswagen з дизельними двигунами було встановлене програмне забезпечення, яке дозволяє обійти екологічні стандарти. Топ-менеджери концерну визнали порушення.


Не пропустіть