Кожен шостий пішохід – глухий і сліпий

0

За дослідженнями німецької компанії, приблизно 17% законослухняних європейських пішоходів користуються мобільними телефонами під час руху. Що твориться в Україні, можна тільки припустити, пише dekra.com

Експерти DEKRA провели дослідження в шести європейських столицях (Амстердамі, Берліні, Брюсселі, Парижі, Римі та Стокгольмі). В результаті досліджень було встановлено, що майже 17% з майже 14 тисяч пішоходів користувалися смартфоном під час пересування по вулицях цих міст. Дослідження проводилися на жвавих перехрестях і пішохідних переходах в центрі міста, на зупинках громадського транспорту та залізничних станціях. Близько 8% пішоходів писали на ходу текстові повідомлення, 2,6% дзвонили, близько 5% користувалися навушниками (ймовірно, для прослуховування музики).

Гендерні переваги були очевидними: текстові повідомлення найбільш поширені серед жінок-пішоходів, чоловіки частіше користуються навушниками. Найчастіше користуються смартфонами пішоходи Стокгольма (23,55%), рідше – Амстердама (8,2%). В інших містах спостерігалася наступна картина: 10,6% в Римі, 14,12% в Брюсселі, 14,53% в Парижі, 14,9% в Берліні.

На думку Клеменса Клінке, члена Правління DEKRA SE, багато пішоходів явно недооцінюють ризики такої поведінки для їх власної безпеки. За даними німецького Федерального статистичного відомства, близько 10% смертельних випадків на дорогах Німеччини викликані необережними діями пішоходів. Питання відволікання пішоходів від контролю дорожньої обстановки при русі будуть відображені в доповіді «Про європейську безпеку дорожнього руху», яка буде опублікована DEKRA в найближчі тижні.


Не пропустіть