Армійський джип Volkswagen показали в Києві

0

На ретрофестивалі Old Car Land в Києві можна побачити рідкісний у нас позашляховик Volkswagen 183 Iltis, який свого часу служив в бундесвері, пише autocentre.ua

Автомобіль Volkswagen 183 Iltis ( «Тхір») примітний тим, що він став першим повнопривідним армійським джипом даної марки. Його попередник – Volkswagen 181, що випускався з 1969 року, по суті, являв собою розвиток Kubelwagen і не був повнопривідним. І він не цілком влаштовував військових. У 1978 році на заводі Audi в Інгольштадті почався випуск принципово нового джипа 183 Iltis з колісною формулою 4х4. Машина мала лонжеронну раму, бензиновий двигун рідинного охолодження – 1,7 л потужністю 75 к.с. Цікаво, що він був розташований перед передньою віссю, з невеликим нахилом убік. Нерозрізні провідні мости були підвішені на поперечних параболічних ресорах.

У 1985 році на машину встановлювали також 1,6літровий дизель потужністю 70 к. с.
Максимальна швидкість досягала 130 км/год.

Кузов був 4-місний, зі знімним тентом і легкими бічними дверима. Цікаво, вікна в дверях були з пластику і пристебувались за допомогою блискавок. Початкове замовлення бундесверу становило 8,8 тис. машин, але вже до 1988 року їх було виготовлено близько 10 тис. шт.

Примітно, що цей джип оцінили за океаном, в Канаді. Там фірма Bombardier ( «Бомбардьє») в 1983 році почала їх випуск за ліцензією. Вона зібрала 6 тис. таких машин, які поставлялися не тільки в канадську, але і бельгійську армію. В Україні це, мабуть, єдиний екземпляр такої машини.


Не пропустіть