Лідер продажів світового авторинку: це більше не Toyota

Вперше за чотири роки японці поступилися лідерством німцям

Гіганти світового автопрому підвели підсумки продажів за перший квартал 2016 року, і для компанії Toyota вони виявилися невтішними. Глобальні продажі японської марки скоротилися на 2,3% – до 2,46 млн машин, реалізованих за три місяці, повідомляє Bloomberg. Цього виявилося достатньо, щоб вперед вирвався Volkswagen. У німців продажі підросли на 0,8% – до 2,5 млн автомобілів. На третьому місці GM з результатом 2,36 млн машин (продажі впали на 2,5%).

Труднощі «Тойоти» можна пов’язати з надзвичайною подією: в лютому компанії довелося на тиждень зупинити конвеєри японських підприємств через вибух на заводі компанії Aichi Steel Corp., що поставляє компоненти для автомобілів Toyota. У цьому місяці неприємності продовжилися: серія землетрусів в префектурі Кумамото змусила знову зупинити складальні лінії. Одне це означає зниження обсягів випуску на 80 тис. автомобілів.

Як тільки японці знову вийдуть на свої планові обсяги виробництва, вони можуть повернути собі лідерство: Volkswagen поки пішов у відрив зовсім ненабагато.

Більше новин


Прокоментуй новину