Український бензин мають намір розбавляти спиртом

0

Мінагрополітики лобіює також нульові акцизи для парфумерної і технічної спиртової сировини, пише ubr.ua.

Мінагрополітики впритул займеться спиртом. У найближчих планах чиновників – сприяти розширенню сфер застосування етилового спирту і законодавчого закріплення норм вмісту біоетанолу в бензинах. Про це повідомила заступник міністра аграрної політики Олена Ковальова.

Зараз головною проблемою галузі є суттєве скорочення попиту на етиловий спирт на внутрішньому ринку (зокрема з причини зниження обсягів виробництва алкогольних напоїв) і незначний експорт спирту та біоетанолу через високі акцизні ставки. Крім того, у нас також практично відсутній ринок біоетанолу.

У результат потужності державних спиртових заводів завантажені лише на одну шосту, а український спирт не може конкурувати з європейським за ціною, – повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Щоб вирішити ці проблеми, аграрне відомство вже підготувало і надіслало на розгляд уряду законопроект щодо питань оподаткування та регулювання виробництва і використання спирту.

“Пропонуємо гармонізувати вітчизняне законодавство з європейським, встановивши нульову ставку акцизного збору на етиловий спирт, який використовується в ролі сировини для виробництва оцту, технічних рідин, побутової хімії, парфумерно-косметичної продукції”, – пояснила Ковальова.

Варто відзначити, що ідея обнулення акцизу на так званий парфумерний спирт не нова. У свій час в Україні вже діяли подібні пільги. Але це призвело до побудови потужної корупційної схеми, коли лікеро-горілчані заводи створювали дочірні компанії і закуповували дешевий спирт, нібито для виробництва парфумерії. Згодом з цієї сировини випускали горілку.


Не пропустіть