Показали старовинний Mercedes із дерев’яним кузовним каркасом

0

Mercedes-Benz A170 1938 року випуску показали в Києві. Його привезли із Дніпропетровська на фестиваль старовинної техніки OldCarLand 2016, що відбувався у Державному музеї авіації, пише gazeta.ua

Після закінчення Другої світової війни такі моделі масово завозили із Німеччини до Радянського союзу як трофеї. Зазвичай це робило військове керівництво. Однак до 1990-х років вціліло мало таких машин, бо всі вони мали дерев’яний каркас, який за кілька десятиліть зогнивав.

“Метал до дерев”яної конструкції прибитий невеликими цвяшками. Як тільки каркас псувався, кузов втрачав форму. Тому деякі люди міняли дерево на метал. Я цього не робив, хотів надати цьому автомобілю оригінального вигляду”, – розповідає власник машини Василь Панкратов із автоклубу “Марк” Він більше 13 років відновлював авто.

За його словами, найважче було реставрувати кузов.

“Прийшлося замінити половину дерев”яного каркасу. А це колосальна праця”, – говорить він.

Майже всі дрібні деталі машини оригінальні. Ззовні та всередині авто виглядає точнісінько так, як моделі, що сходили з конвеєра.

“Їхати на цій машині приємно. Вона має незалежну підвіску всіх коліс. Самі колеса винесені якомога далі від салону. Тому по бруківці й дорожніх вибоїнах авто їде плавно”, – каже Василь Панкратов.

Під капотом Mercedes-Benz – 1,7-літровий двигун на 38 к.с.

Цікаво, що вже в 1930-х роках німецькі диллери пропонували різні опції до автомобілів. Так, бічне дзеркало й кришка на запасне колесо — це опція. Її можна було отримати за доплату.

“В машині не передбачена пічка. Тому як опцію пропонували спеціальний тен для фіксації перед лобовим склом”, – пояснює господар.

Нагадаємо, що через простоту й надійність конструкції у післявоєнній Німеччині відновили випуск саме цієї моделі.


Не пропустіть