Культовий позашляховик Toyota припиняє своє існування

0

Японський автовиробник завершить виробництво моделі FJ Cruiser

Повне припинення випуску автомобіля, який до цих пір випускався для ринків Австралії і країн Близького Сходу, заплановано на серпень 2016 року, повідомляє видання Motoring.

Вперше серійний Toyota FJ Cruiser був показаний в 2005 році на Міжнародному автосалоні в Нью-Йорку. З моменту початку продажів і до сьогоднішнього моменту автомобіль оснащувався чотирилітровим бензиновим двигуном V6, який пережив кілька модернізацій протягом життєвого циклу. В останній версії, що продавалася в Австралії, віддача мотора Toyota FJ Cruiser становила 268 к.с. Двигун поєднувався з 5-ступінчастою АКП і системою повного приводу, хоча на деяких ринках автомобіль був доступний і з 6-ступінчастою механікою і приводом тільки на передні колеса.

Втім, не секрет, що не останню роль в популярності Toyota FJ Cruiser зіграв незвичайний зовнішній вигляд, що поєднує в собі як ультрасучасні, так і ретро-риси. Але, як то кажуть, у всього є своя межа: за останні півтора року продажі цього позашляховика впали в Австралії на 20%, через що керівництво Toyota вирішило остаточно «вбити» дану модель.

До речі, FJ Cruiser – зовсім не довгожитель по мірками тойоти. Наприклад, Land Cruiser 70 без змін випускається для деяких ринків аж з 1984 року. Правда, дуже скоро виробництво і цієї моделі буде остаточно припинено.


Не пропустіть