Частина областей зможе їздити на нерозмитнених авто

1

Віктор Балога представив законопроект щодо безмитного ввезення на територію країни уживаних транспортних засобів, пише avtoblog.ua.

Спочатку ідея полягала в тому, що кожен українець отримав би право експлуатувати авто з іноземною реєстрацією терміном до 12 місяців в незалежності від року його випуску. Однак в парламентському Комітеті в законопроект були внесені зміни, а саме термін неоподатковуваного перебування на території України скорочено до 90 днів, а скористатися цією преференцією зможуть тільки жителі Львівської та Закарпатської областей на підставі особливостей правил малого прикордонного руху.

Експерти вкрай скептично і навіть критично ставляться до цієї ініціативи. Головне здивування висловлюється з приводу, що таким чином одні українці отримують більше прав, ніж інші, і такий дисонанс може вкрай негативно позначитися на настрої суспільства. По-друге, прийняття цього законопроекту призведе до того, що ввезені автомобілі взагалі не будуть обкладатися податками, і держава буде недоотримувати величезні надходження до бюджету. Один з експертів висловлює своє здивування: «Чому на мене норми Євро-5 будуть поширюватися, а на жителів Закарпатської та Львівської областей правила немає?».


Не пропустіть