В інтернеті опублікували дані про автовласників

0

В інтернеті з’явився безкоштовний сервіс autonum.info, який дозволяє за номером автомобіля знайти телефон і ім’я власника, повідомляють Ведомости.

На сайті вказано, що портал у своєму розпорядженні має дані, які ввели самі користувачі. В даний час при спробі зайти на сайт з’являється помилка.

Перевірка видання показала, що в 70-80% сервіс знаходить правильні імена та номери телефонів. Однак ніхто з знайдених в базі автовласників не залишав на сайті своїх даних. На думку опитаних виданням експертів, сервіс являє собою компіляцію з бази даних ДАІ та інших організацій, ймовірно, страхових компаній.

Представник Роскомнадзора Вадим Ампелонскій розповів, що відомство знає про існування autonum.info і в даний час аналізує питання про дотримання законодавства про персональні дані. На сайті не вказані дані розробників сервісу. Сайт autonum.info зареєстровано 1 квітня вони бережуть приватність посередниками, фізично ресурс розташований в Нідерландах.

Раніше “Комерсант” повідомляв, що російський хакер викрав логіни і паролі майже 300 млн користувачів по всьому світу. Про це повідомив старший експерт з безпеки компанії Hold Security Алекс Холден. За словами Холдена, в результаті кібератаки постраждали найбільші поштові сервіси, такі як Mail.Ru, Google, Microsoft і Yahoo!. Про крадіжку експерт дізнався завдяки одному з інтернет-форумів. На ньому хакер – за словами Холдена, російський – хвалився тим, що отримав особисті дані мільйонів людей.


Не пропустіть