Українські автошколи скоро знову розпочнуть готувати водіїв

0

Уже найближчим часом нарешті буде ухвалено законодавчі зміни, які дадуть змогу українським автошколам відновити свою роботу з навчання майбутніх водіїв, пише autocentre.ua

Про ухвалення таких необхідних для українських автошкіл змін повідомив керівник головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій на своїй сторінці в Facebook. «Інформація для учасників ринку підготовки та перепідготовки водіїв. Я говорив на Національному Форумі автошкіл про те, що наказ №515 буде підписано. І його сьогодні таки підписали. Тепер бракує малого – публікації юстированого наказу і далі в бій. Це щодо дієвих кроків для врегулювання ситуації», – написав В.Криклій.

Нагадаємо, що проблема з автошколами виникла ще минулого року, коли було запущено Національну поліцію і ліквідовано міліцію разом з Державтоінспекцією. У зв’язку з цим автошколи опинилися в ситуації, коли формально колишній Департамент ДАІ, а нині Головний сервісний центр МВС України не здійснював акредитацію закладів із підготовки водіїв та їхніх викладачів і не видавав бланки свідоцтв про закінчення автошколи. При цьому без наявності сертифіката діяльність автошкіл неможлива. Каменем спотикання став наказ МВС України від 7 грудня 2009 року № 515, у якому згадуються вже неїснуючі Департамент ДАІ та його підрозділи, через що юридично Головний сервісний центр та його територіальні підрозділи не мали права здійснювати акредитацію автошкіл.

І от майже через півроку нарешті вдалося ухвалити необхідні зміни у відомчому нормативно-правовому акті (а насправді – банальна технічна заміна термінів у попередньому наказі №515), які дадуть змогу реанімувати роботу акредитаційних комісій, а українським школам – пройти дозвільну процедуру і відновити свою роботу.


Не пропустіть