“Листи щастя” автомобілістам визнали аферою

0

Вже з липня кияни отримають “листи щастя”, в яких автоматично фіксуватиметься порушення правил дорожнього руху. Така практика для України не нова, адже у 2008-2009 роках, автомібістів буквально “засипали” такими листами, а згодом їх визнали незаконними та антиконституційними. Нова автофіксація може цілком повторити досвід старої системи порушень ПДР і її знову скасують, дозволивши таким чином заробити тим, хто найбільше лобіює її впровадження.

Автоюрист Богдан Глядик переконаний, що нова система знову стане великою аферою, оскільки від того часу досі у законодавство так і не внесли відповідних змін.

” Що стосується конкретно законів, абсолютно ніякої роботи поки не велося і, наскільки мені відомо, створена ціла робоча група по впровадженню цієї автоматичної фіксації. Саме за законом ніяких змін не передбачається. “, – повідомив Глядик і додав, що принцип, за яким відповідальність за порушення ПДР має нести саме та людина, яка його здійснила, а не власник автомобіля досі не змінений, тому нова система апріорі запускається із порушеннями.

“У нас зараз великий, на мою думку, ризик, що ми знову втратимо потрібну сьогодні ініціативу як, власне, ця автоматична фіксація, тільки тому, що неправильно прописали знову ж ту програму, той механізм, який був раніше. Ми ризикуємо, що, впровадивши цю автоматичну фіксацію в тому форматі, в якому вона є, ми знову отримаємо рішення Конституційного суду, який скаже, що не можна так, і, відповідно, потрібно буде прибрати з дороги цю автоматичну фіксацію.”, – розповів автоюрист під час інтерв’ю для радіостанції “Голос столиці“.

Нагадаємо, експерти також розкритикували підвищення штрафів за водіння автівки напідпитку через те, що в діючому законодавстві існує норма, за якою штраф в такому випадку не може перевищувати 500 грн.


Не пропустіть